| Brand | Cisco |
|---|---|
| Model | C1300-24T-4X |
| Products Status | New |
| Weight | 4.10Kg |
| Dimensions | 1.7" x 17.5" x 22" |
The Cisco Catalyst 1300-24T-4X is a managed switch that offers 24 Gigabit Ethernet ports and 4 x 10GE SFP uplinks. Key features include advanced security, Quality of Service (QoS), and simplified management. Benefits include enhanced network reliability, improved performance, and increased scalability. Unique selling points are its limited lifetime warranty and robust feature set, making it ideal for enterprise networks requiring high-speed connectivity and reliability.
$Quote1 Piece (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | Cisco |
|---|---|
| Model: | C1300-24T-4X |
| Products Status: | New |
| Weight: | 4.10Kg |
| Dimensions: | 1.7" x 17.5" x 22" |
| Brand | Cisco |
|---|---|
| Model | C1300-24T-4X |
| Products Status | New |
| Weight | 4.10Kg |
| Dimensions | 1.7" x 17.5" x 22" |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
