| Brand | HPE |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Capacity | 12TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Cache | 256MB |
| Model | R0Q61A |
| RPM | 7200 RPM |
The HPE MSA 12TB SAS 7.2K LFF M2 HDD R0Q61A is a high-capacity storage solution designed for enterprise environments. Key features include 12TB storage capacity, SAS interface, 7.2K RPM, and large form factor (LFF). Benefits include high storage density, reliable performance, and compatibility with HPE MSA storage systems. Unique selling points are its high capacity, moderate performance, and optimized design for storage-intensive applications.
$Quote100 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | HPE |
|---|---|
| Products Status: | New |
| Application: | Server |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Capacity: | 12TB |
| Brand | HPE |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Capacity | 12TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Cache | 256MB |
| Model | R0Q61A |
| RPM | 7200 RPM |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
