| Brand | HPE |
|---|---|
| Model | R8R47A |
| Products Status | New |
| Weight | 1.72 kg |
| Dimensions | 10.16" x 10.83" x 1.73" |
| Application | Server |
The HPE Networking Instant On Switch 16p Gigabit 1430 R8R47A is a plug-and-play, unmanaged Gigabit Ethernet switch designed for small businesses and simple network setups. Key features include 16 x Gigabit Ethernet ports, easy installation, and a compact, fanless design for quiet operation. Benefits include simple network setup, reliable connectivity, and cost-effectiveness. Unique selling points are its ease of use, no configuration required, and energy efficiency.
$Quote1 Piece (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | HPE |
|---|---|
| Model: | R8R47A |
| Products Status: | New |
| Weight: | 1.72 kg |
| Dimensions: | 10.16" x 10.83" x 1.73" |
| Brand | HPE |
|---|---|
| Model | R8R47A |
| Products Status | New |
| Weight | 1.72 kg |
| Dimensions | 10.16" x 10.83" x 1.73" |
| Application | Server |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
