| Brand | Intel |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 480GB |
| Model | SSDSC2KG480Z01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Used For | Enterprise |
| Series | Intel D3-S4520 |
The Intel SSDSC2KB480GZ01 D3-S4520 is a 480GB 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD featuring 3D4 TLC NAND technology. Key highlights include its high-capacity storage, compatibility with SATA interfaces, and robust data management. Benefits comprise enhanced data center efficiency, improved performance, and reduced total cost of ownership. Unique selling points are its optimized design for data center workloads and Intel’s reliability and quality assurance.
$Quote10 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | Intel |
|---|---|
| Products Status: | New |
| Application: | Server |
| Capacity: | 480GB |
| Model: | SSDSC2KG480Z01 |
| Brand | Intel |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 480GB |
| Model | SSDSC2KG480Z01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Used For | Enterprise |
| Series | Intel D3-S4520 |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
