| Brand | Mellanox |
|---|---|
| Model | MQM9790-NS2F |
| Products Status | New |
| Ports | 64 |
| Dimensions | 1.72" x 17.24" x 25.98" |
| Application | Server |
The Mellanox MQM9790-NS2F is a high-density, unmanaged switch designed for high-performance computing and data center applications. Key features include 64 NDR ports, 32 OSFP ports, and P2C airflow. Benefits include high-bandwidth, low-latency connectivity and efficient cooling. Unique selling points are its unmanaged design for simplified deployment and high port density for scalable infrastructure.
$Quote1 Piece (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | Mellanox |
|---|---|
| Model: | MQM9790-NS2F |
| Products Status: | New |
| Ports: | 64 |
| Dimensions: | 1.72" x 17.24" x 25.98" |
| Brand | Mellanox |
|---|---|
| Model | MQM9790-NS2F |
| Products Status | New |
| Ports | 64 |
| Dimensions | 1.72" x 17.24" x 25.98" |
| Application | Server |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
