| Brand | Micron |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 480GB |
| Model | MTFDDAK480TGB-1BC1ZABYY |
| Form Factor | 2.5" |
| Used For | Enterprise |
| Series | Micron 5400 MAX |
The Micron 5400 MAX SSD offers 480GB of storage in a 2.5″ SATA 6Gb/s format, delivering high-performance, low-latency storage for data centers and enterprise applications. Its key features include high sequential read and write speeds, low power consumption, and robust endurance, making it ideal for read-intensive workloads and applications requiring high reliability.
$Quote10 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | Micron |
|---|---|
| Products Status: | New |
| Application: | Server |
| Capacity: | 480GB |
| Model: | MTFDDAK480TGB-1BC1ZABYY |
| Brand | Micron |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 480GB |
| Model | MTFDDAK480TGB-1BC1ZABYY |
| Form Factor | 2.5" |
| Used For | Enterprise |
| Series | Micron 5400 MAX |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
