| Brand | SamSung |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 960GB |
| Model | MZ7L3960HCJR-00A07 |
| Form Factor | NVMe PCIe 4.0 x4 |
| Used For | Enterprise |
| Series | Samsung PM883 |
The Samsung PM893 960GB SSD offers high-capacity storage in a compact 2.5″ form factor, utilizing SATA 3.0 interface with 6Gbps transfer speed. It features advanced technologies for reliability, endurance, and performance, making it ideal for data centers and enterprise applications. Key benefits include high storage capacity, low power consumption, and robust data protection.
$Quote5 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | SamSung |
|---|---|
| Products Status: | New |
| Application: | Server |
| Capacity: | 960GB |
| Model: | MZ7L3960HCJR-00A07 |
| Brand | SamSung |
|---|---|
| Products Status | New |
| Application | Server |
| Capacity | 960GB |
| Model | MZ7L3960HCJR-00A07 |
| Form Factor | NVMe PCIe 4.0 x4 |
| Used For | Enterprise |
| Series | Samsung PM883 |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
