| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 256GB |
| Read Speed | up to 100MB/s |
| Model | SDCZ96-256G-G46 |
| Series | Ultra Eco |
| USB Specification | USB 3.1 Gen 1 |
The Sandisk 256GB Ultra Eco USB 3.2 Gen 1 Flash Drive offers high-speed data transfer up to 100MB/s, eco-friendly packaging, and ample storage. Key features include USB 3.2 Gen 1 compatibility, compact design, and reliable performance. Benefits include fast file transfers and eco-consciousness. Unique selling points are its environmentally friendly packaging and high-capacity storage.
$Quote50 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | SanDisk |
|---|---|
| Capacity: | 256GB |
| Read Speed: | up to 100MB/s |
| Model: | SDCZ96-256G-G46 |
| Series: | Ultra Eco |
| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 256GB |
| Read Speed | up to 100MB/s |
| Model | SDCZ96-256G-G46 |
| Series | Ultra Eco |
| USB Specification | USB 3.1 Gen 1 |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
