| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 32GB |
| Products Status | New |
| Read Speed | 15MB/s |
| Model | SDCZ60-032G-B35 |
| Write Speed | 5MB/s |
| Interface Type | USB 2.0 |
The SanDisk 32GB Cruzer Glide CZ60 is a compact and portable USB 2.0 flash drive offering 32GB storage. Key features include a durable design, easy plug-and-play functionality, and compatibility with most operating systems. Benefits include secure data storage, convenient file transfer, and a sleek retractable USB connector for protection. Its unique selling points are its compact size, reliability, and SanDisk’s trusted brand reputation for quality storage solutions.
$Quote50 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | SanDisk |
|---|---|
| Capacity: | 32GB |
| Products Status: | New |
| Read Speed: | 15MB/s |
| Model: | SDCZ60-032G-B35 |
| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 32GB |
| Products Status | New |
| Read Speed | 15MB/s |
| Model | SDCZ60-032G-B35 |
| Write Speed | 5MB/s |
| Interface Type | USB 2.0 |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
