| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 16GB |
| Products Status | New |
| Read Speed | 130MB/s |
| Model | SDDD2-016G-GAM46 |
| Write Speed | 40MB/s |
| Interface Type | USB 3.0 Gen 1 |
| Connector | USB-C |
The SanDisk Ultra 16GB USB 3.0 Flash Drive is a high-speed storage solution for smartphones, featuring a micro USB OTG connector for easy plug-and-play functionality. Key benefits include fast data transfer speeds via USB 3.0, compact design, and compatibility with smartphones. It offers 16GB of additional storage, enabling users to store and transfer files, photos, and videos efficiently.
$Quote50 pcs (MOQ)
Minimum Order Quantity
| Brand: | SanDisk |
|---|---|
| Capacity: | 16GB |
| Products Status: | New |
| Read Speed: | 130MB/s |
| Model: | SDDD2-016G-GAM46 |
| Brand | SanDisk |
|---|---|
| Capacity | 16GB |
| Products Status | New |
| Read Speed | 130MB/s |
| Model | SDDD2-016G-GAM46 |
| Write Speed | 40MB/s |
| Interface Type | USB 3.0 Gen 1 |
| Connector | USB-C |
Worldwide Shipping
Best Price
RMA Service
Quality Assurance
Request Quote
Please fill out the form below and we’ll get back to you shortly. Thank you for your interest in HKstellar.
